nowy renault espace

Oto całkowicie nowy Renault Espace

Opis

Niedawno w gamie Renault pojawił się nowy Renault Espace! Szósta generacja kultowego modelu, to nie tylko całkowicie nowa bryła i wnętrze, to także rewolucja w napędzie, który został opracowany przez inżynierów Renault i zespół Formuły 1 Alpine. Oto pięć najważniejszych rzeczy, które wyróżniają nowe Renault Espace.

Wielkość

Nowy Espace ma 4,72 m długości i ponad 1,8 m szerokości, to oznacza że jest o 21 cm dłuższy i 3 centymetry wyższy od spokrewnionego modelu Austral. Chociaż jest on bardzo zbliżony rozmiarem do Espace poprzedniej generacji, udało się go w stosunku do niego odchudzić, aż o 215 kilogramów!

Prawdziwym luksusem zawsze będzie przestrzeń

Jak na nazwę przystało Renault Espace pozostał samochodem niezwykle przestronnym – standardowo oferowanym w konfiguracji siedmioosobowej z trzecim rzędem siedzeń.

Fotele drugiego rzędu siedzeń mogą posiadać zagłówki wyposażone w miękkie poduszki. Cała kanapa jest przesuwana aż o 22 centymetry. Natomiast oparcie, można pochylić pod kątem 31 stopni.

Schowki we wnętrzu mają pojemność blisko 40 litrów, w tym z przodu o pojemności aż 25 litrów.

Renault Espace świetnie wypada pod względem możliwości transportowych. Bazowa pojemność bagażnika w wersji 5-miejscowej wynosi 581 litrów, a maksymalnie można ją powiększyć do 1818 litrów. W odmianie siedmioosobowej jest to odpowiednio: 477-1714 l, natomiast z kompletem pasażerów na pokładzie do dyspozycji pozostaje 159 l.

Silnik E-Tech full hybrid

Układ napędowy E-Tech Full Hybrid o mocy 200 KM, składa się z silnika spalinowego o pojemności 1,2 litra oraz wspomagających go dwóch silników elektrycznych. Dzięki jednej z największych baterii w autach hybrydowych na rynku, w mieście do 80% dystansu Espace może pokonać w trybie czysto elektrycznym bez konieczności ładowania, gdyż bateria jest ładowana podczas zwalniania i hamowania.

Cały układ współpracuje z jedyną tego typu skrzynią biegów Multimode, która posiada aż 15 przełożeń do przodu.

Przy średnim deklarowanym przez producenta spalaniu 4,6 litra na 100 km auto może przejechać na jednym baku ponad 1100 km.

4Control

Renault Espace wyposażono w system czterech kół skrętnych, kiedy ruszasz kierownicą skręcają się także tylne koła, aż do 5°.

Do prędkości 50 km/h koła skręcają się w przeciwnych kierunkach, aby zapewnić jak największą zwrotność, powyżej tej prędkości skręcają się w tym samym, aby zapewnić większą stabilność.

Espace dzięki temu dysponuje średnicą zawracania zaledwie 10,4 metra – a więc tyle co w samochodach segmentu A i B!

System multimedialny Open RLink

Espace jest wyposażony seryjnie w najnowocześniejszy system multimedialny grupy Renault – Open R link, oparty na systemie Android Automotive oraz usługi Google. Internetowy dostęp do usług Google i asystenta głosowego pozwala korzystać z wielu funkcji samochodu za pomocą głosu, bez odrywania rąk od kierownicy.

Posiada dwa ekrany ciepłokrystaliczne o rozmiarach aż 12 i 12,3 cala, które jednocześnie mogą wyświetlać te same lub inne informacje.

To tylko część zalet, jakie posiada Renault Espace, wszystkie pozostałe poznaj podczas jazdy próbnej w naszym salonie samochodowym w Toruniu.

Zobacz też

To już wszystko ;)

Oferujemy
Więcej...

Scroll to Top