renault kangoo dla osób niepełnosprawnych

Renault Kangoo z zabudową dla osoby niepełnosprawnej

Opis

Renault Kangoo przebudowane przez firmę Gruau Polska.  Jest to konfiguracja zabudowy pojazdu przystosowanego do przewozu czterech pasażerów oraz dodatkowo jednej osoby z niepełnosprawnościami poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Nowa odsłona Renault Kangoo: mobilność bez barier

Z zewnątrz Renault Kangoo z tą zabudową praktycznie nie zdradza daleko idących przeróbek. Jest to osobowa odmiana dobrze znanego, tak zwanego “kangura”. Wytrawne oko zauważy prawdopodobnie podzielony tylny zderzak. 

Samochód został zmodyfikowany w tylnej części. Miejsce tylnej kanapy zajęły dwa indywidualne fotele zamontowane po prawej i lewej stronie. Środek przedziału pasażerskiego i ładunkowego uległ całkowitej przebudowie. 

Podłogę bardzo mocno obniżono, dodatkowo znajduje się tutaj rampa najazdowa przystosowana do wprowadzania wózków inwalidzkich. Jest ona wyposażona w światła LED oświetlające podjazd i czteropunktowy system mocowania wózka inwalidzkiego z regulowanym trzypunktowym pasem bezpieczeństwa dla osoby, która się na nim porusza.

Składanie i rozkładanie rampy jest bardzo szybkie i proste, co właśnie prezentujemy. 

Rampa po złożeniu tworzy całkowicie płaską przestrzeń ładunkową co tworzy z Kangoo bardzo wszechstronny pojazd, który może także z powodzeniem służyć do przewożenia większych przedmiotów. 

Pod kątem technicznym modyfikacje objęły także tylne zawieszenie wyposażone w sprężyny zwiększające komfort podróży, zmieniono końcową część układu wydechowego oraz zbiornik paliwa. Samochód nie ma także znajdującego się normalnie pod podłogą bagażnika koła zapasowego.

Renault Kangoo z zabudową Gruau Polska: Połączenie funkcjonalności i komfortu dla wszystkich

Widoczna zabudowa ze względów różnic w konstrukcji obu odmian może być oparta jedynie o Kangoo w wersji z silnikiem benzynowym. Pojazd posiada także niezbędne europejskie homologacje.

Wykonywana na zamówienie przebudowa może być współfinansowana w ramach programów wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz fundacji. Nasi specjaliści sprzedaży samochodów Renault Pro+ pomogą w zdobyciu środków i przedstawią aktualne oferty.

Zobacz też

To już wszystko ;)

Oferujemy
Więcej...

Scroll to Top